از خطرات و عوارض دستمال کاغذی چقدر می دانید؟

دستمال‌ مرطوب
بمب‌هایی خطرناک به نام « دستمال‌ مرطوب »
سپتامبر 8, 2018
مضرات دستمال کاغذی
مضرات دستمال کاغذی برای ناحیه تناسلی زنان!
سپتامبر 8, 2018

از خطرات و عوارض دستمال کاغذی چقدر می دانید؟

عوارض دستمال کاغذی

عوارض دستمال کاغذی

کاشت مو

عوارض دستمال کاغذی ؛ برگ دستمال کاغذی خوب و بهداشتی چه ویژگی هایی دارد؟

نکات بهداشتی درباره انواع دستمال کاغذی

1.دستمال کاغذی باید از خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید یا الوان باشد.برگ های دستمال کاغذی باید از استحکام کافی برخوردار باشد و طی مراحل حمل و نقل، شکل ظاهری خود را از دست ندهد.

2.دستمال کاغذی باید کرپ شده (منظور از کرپ، چین خوردگی های سطح کاغذ است که هنگام تولید آن به منظور افزایش سطح تماس و در نتیجه بالا بردن میزان سرعت جذب آب ایجاد می شود، به طوری که هنگام پاک کردن دست خیس بعد از نیم ساعت حالت اولیه خود را به دست آورد و اگر دستمال بلافاصله در تماس با آب خیس پودر شود.

مطمئنا مواد شیمیایی زیادی در آن به کار برده شده است)، همچنین فاقد پرز ، الیاف کلوخه شده، سوراخ، لکه و سایر اجسام خارجی باشد. هنگامی که برگ دستمال کاغذی را در مقابل نور قرار می دهید پراکندگی الیاف به طور یکنواخت دیده می شود. رنگ به کار رفته در ساخت دستمال های کاغذی باید از رنگ های مجاز و ثابت باشد و با رنگ بسته محتوی دستمال کاغذی هم رنگ و متناسب باشد.

3.دستمالها باید از بسته تک تک و به راحتی بیرون آمده و ناحیه خروج دستمال از بسته، به اندازه ای باشد که به راحتی ، دستمالها خارج شود، سطح دستمال بدون لکه، تراشه و یا سوراخ باشد.

توصیه های مهم و بهداشتی برای جلوگیری از عوارض دستمال کاغذی:

دستمال کاغذی مرغوب چه ویژگی هایی دارد

1.نوع دستمال کاغذی را براساس نیاز خود انتخاب کنید؛ دستمال های مرطوب پاک کننده آرایش برای همین منظور تولید می شوند و استفاده دیگری ندارند.

2.دستمال های مرطوب کودک استانداردهای خاص خود را دارند و تا حد ممکن هرگز نباید از دستمال های دیگری برای کودکان استفاده کنیم.

3.دستمال های آشپزخانه و توالت نسبت به دستمال کاغذی های دیگر جنس محکم و استحکام بیشتری دارند و در موارد دیگر نباید مورد استفاده قرار گیرند.

خطرات استفاده از دستمال کاغذی های فله ای

خطرات دستمال کاغذی نامرغوب و فله ای

دستمال کاغذی های فله ای که به قیمت های پایین به فروش می رسد از استانداردهای لازم برخوردار نیستند و به همین علت خانواده ها باید برای خرید این محصولات بهداشتی هزینه و بودجه مناسبی را اختصاص دهند تا به همان نسبت سلامت خود را تضمین کنند. در توضیح اینکه چرا نباید دستمال کاغذی فله ای خریداری کنید باید بگوییم که اقلام سلولزی فله ای که به صورت کیلویی عرضه می شود استانداردهای لازم و مهم را ندارد و مصرف این نوع محصولات، بهداشت و سلامت فرد مصرف کننده را به خطر می اندازد، به همین دلیل همه شما برای حفظ سلامتی خود جداً از خرید اینگونه محصولات خودداری کنید.

عوارض و خطرات استفاده از دستمال کاغذی غیربهداشتی و فله ای

استفاده از دستمال کاغذی غیراستاندارد باعث بروز آلرژی، سرفه، مشکلات پوستی و… می شود و به همین دلیل، توصیه می شود که خانواده ها هنگام خرید از باکیفیت بودن محصول، مطمئن شوند. نکته مهم دیگر اینکه این دستمال های کاغذی یک بار مصرف هستند و در صورت کثیف شدن نباید در جیب یا دست نگه داشته شوند و با مخاط بدن تماس یابند. به همین دلیل، هنگام سرماخوردگی حتما باید دستمال کاغذی جیبی به همراه داشته باشید و از تماس مستقیم آنها با چشم، دهان و ناحیه تناسلی جدا خودداری کنید.»

خطرات دستمال کاغذی برای خانم ها

مضرات استفاده از دستمال توالت برای خانمها

ناحیه تناسلی، جزو حساس ترین مناطق پوستی است که می تواند به سرعت و شدت با هر نوع محرک خارجی مانند دستمال کاغذی، تحریک شود. متاسفانه، بسیاری از خانم ها به صورت وسواس گونه ای عادت به خشک کردن ناحیه تناسلی خود بعد از رفتن به دستشویی دارند که این مسئله می تواند مشکلات پوستی مختلفی را در این قسمت حساس از بدن برایشان ایجاد کند. مشکلات پوستی ناشی از استفاده دستمال کاغذی در ناحیه تناسلی به دلیل وجود مواد حساسیت زا موجود در مواد و ترکیب های دستمال های کاغذی بوده که موجب حساسیت می شود .به خصوص اگر درناحیه تناسلی بیماری وجود داشته باشد با خشک نمودن این قسمت با دستمال بیماری تشدید می شود. باید بدانید که در بسیاری از موارد سوزش، خارش، قرمزی، خشکی و التهاب در ناحیه تناسلی از علائم ایجاد حساسیت ناشی از خشک کردن و استفاده با دستمال است.

مضرات دستمال کاغذی برای ناحیه تناسلی زنان

  • برای جلوگیری از ایجاد این علائم در ناحیه تناسلی در درجه اول سعی کنید از دستمال کاغذی استفاده نکنید و حوله بخصوص حوله های یکبار مصرف را جایگزین کنید .
  • اگر از دستمال کاغذی استفاده می کنید باید دستمالی انتخاب کنید که مواد حساسیت زای کمتری داشته باشد و توجه کنید که تمام قسمت های ناحیه تناسلی، مخصوصا داخل ناحیه و مخاط ها را کاملا خشک نکنید و این توصیه مهم به این دلیل است که حساسیت و وسواس بیش از حد منجر به ایجاد ضایعاتی شبیه به زگیل تناسلی به مرور زمان می شود .
  • این رفتار همچنین ضایعاتی که بدون درد، سوزش یا خارش هستند نیز به نام پاپیلوماتوزها که دانه هایی ریز و همرنگ پوست بوده و در قسمت داخلی لبه های ناحیه تناسلی می باشند ایجاد میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

با ما در واتسپ در ارتباط باشید